İZMİR ÇIKIŞLI AĞVA, ŞİLE, POLONEZKÖY, BÜYÜKADA İSTANBUL TURU

AĞVA, ŞİLE, POLONEZKÖY, BÜYÜKADA

İSTANBUL TURU

Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya
Taksim, İstiklal Caddesi, Dolmabahçe Sarayı, Pierre Loti
Panorama 1453 Müzesi, Forum İstanbul, Sealife Akvaryum, Jurassic Land

Geleneksel Dedeman Hotels Misafirperverliği;

5*DEDEMAN HOTEL, BOSTANCI

Kapalı Havuz, Hamam, Sauna, Buhar Banyosu ve Fitn

Tur Programı

 

1. Gün: *** YOLCULUK ***
Saat: 21.00’da GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 21.15’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 21.20’da BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 21.30’de KARŞIYAKA (Anıt Önü), 21.45’da LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 22.00’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 22.30’de BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü)’den siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Balıkesir, Susurluk, Bursa üzerinden, sabah saatlerinde Kandıra‘ya ulaşıyoruz.

 

1. Gün: Ağva, Şile, Polonezköy, Büyükada
Buradan yolumuza devam edip Ağva‘ya geliyoruz. Marmara’nın en butik ve doğa ile iç içe olan sayfiye kasabalarından biri olan Ağva’da sabah kahvaltımızı alıyor ve dileyen konuklarımızla ekstra olarak Göksu Deresi’nde motorlarla tekne turu yapıyoruz. Ardından otobüslerimizdeki yerimizi alıp, yeşil kanyonlardan geçip doğayı seyrederek Şile’ye ulaşıyoruz. Şile’de kısa bir mola vererek Bölge’nin ismiyle nam yapmış Şile Bezi alışverişi yapıyoruz. Tarihi Feneri ve sahilini kısa bir yürüyüş yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’un tatil köyü olarak bilinen, Polonezköy’e ulaşıyoruz. Merkezinde vereceğimiz serbest zaman ve yürüyüş molasının ardından, Polonezköy’den ayrılarak, Bostancı’ya gidiyoruz. Ardından Marmara’nın o güzel manzarası eşliğinde havasını ve denizini içimize çekerek, İstanbul’a gidip de yemeden dönmek olmaz “Balık-Ekmek” in tadına bakma fırsatı buluyor ve sonrasında Büyükada Vapuru’na geçiyoruz. Şarkılara konu olan yıllarca dilimizden düşürmediğimiz vapurda geçireceğimiz keyif dolu dakikaların ardından Büyükada’ya ulaşıyoruz. Ama Faytonla ama bisikletle ama yürüyerek keşfedeceğimiz Büyükada sokakları, evleri, havası ile bizleri büyüleyecek, belki de alıp bizi başka zamanlara götürecek. Vapur saatimiz geldiğinde iskelede buluşarak Büyükada’ya veda ediyor ve Bostancı’da bizi bekleyen otobüsümüze tekrar dönüyoruz. Otobüsümüz ile otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün: Tarihi Yarım Ada (Sultanahmet-Topkapı-Ayasofya-Yerebatan), Taksim, İstiklal
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Tarihi Yarımada’ya gidiyor, turumuza başlıyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’na 624 yıllık tarihinde 378 yılını geçirdiği, imparatorluğun yönetim merkezine de ev sahipliği yaptığı Topkapı Sarayı’nı geziyoruz. Ardından sanat ve mimarlık tarihi açısından önemli eserlerden sayılan dünyanın 8. Harikası olarak gösterilen Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Daha sonra kısa bir serbest zaman kullanıyor ve bu kez “Dünyanın Ortasına” gidiyor ve Million Taşı’nı görüyor ve bilgi alıyoruz. Ardından bir zamanlar sarayın su ihtiyacını karşılamak için yapılan, şimdilerde ise suyun içinde yükselen sütunlarının ihtişamı, müziğin ve ışığın essiz uyumu ile bizleri büyüleyecek Yerebatan Sarnıcı’na gidiyoruz. Bu büyülü atmosferden sonra Tarihi Yarımada’daki turumuza Hipodrom’u süsleyen dönemin ünlü eserleri ile görerek devam ediyoruz. Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Örme Sütun, Pargalı İbrahim Paşa Sarayı’nı (Türk ve İslâm Eserleri Müzesi) görerek, dünyaca ünlü yabancıların Mavi Cami de dedikleri Sultanahmet Camii’ni ziyaret ediyoruz. Çinileri ve mimarisiyle büyüleyen bu son ziyaretimizin ardından bu kez İstanbul’u biraz daha bize hissettirecek tramvaya biniyor ve Eminönü’ne iniyoruz. Panoramik olarak da Gülhane Parkı’nı, Alay Köşkü’nü, Sirkeci’yi görme fırsatı yakaladığımız bu keyifli ama kısa tramvay yolculuğunun ardında Eminönü’nde kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz. Ardından Yeni Cami önündeki buluşma noktamızdan yürüyerek bizi bekleyen teknemize ulaşıyor ve İstanbul anılarımızda en özel yeri alacaklardan birisi olan (ekstra) Boğaz Turu’na çıkıyoruz. Rehberimizin eşliğinde Boğaz’da tam bir tur yapıyor Avrupa ve Asya’nın Sahilleri’ni bu kez denizden geziyoruz. Ardından Meşhur Tarihi Tünel ile İstiklal Caddesi’ne çıkıyoruz. Alacağımız serbest zamanda yürüyerek geziyor; Cadde boyunca uzanan birbirinden güzel tarihi yapılara tanıklık ediyor, İstanbul’un atan kalbini dinliyoruz. Saint Antoine Kilisesi’ni, Galatasaray Lisesi’ni, Çiçek Pasajı’nı, Pastaneleri’ni ve daha pek çok mekânı görerek Taksim’e ulaşıyoruz. Serbest zamanın ardından buluşma noktamızda buluşarak tekrar otobüsümüze geçiyor ve konaklamak için otelimize dönüyoruz.

 

3. Gün: Dolmabahçe, Pier Loti, Forum, İzmir
Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden ayrılıyor ve Dolmabahçe Sarayı’na gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun bir başka yönetim merkezi olan aynı zamanda Atamızın ebediyete intikal ettiği görkemi ve ihtişamıyla bizleri etkileyecek Sarayı geziyoruz. Ardından Haliç’e gidiyor ve teleferikle Pier Loti’ye çıkıyoruz. Serbest zaman olarak kullanacağımız bu dakikalarda Altın Boynuz’un eşsiz manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyor; İstanbul’u bir de bu tepeden seyrediyoruz. Bu süre içerisinde dileyen konuklarımız Eyüp Sultan’ı da ziyaret edebilirler. Ardından “Anlatılmaz!.. Yaşanır!..” dedirtecek bir başka mekanı; Panorama 1453 Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Forum İstanbul’a gidiyor burada dileyen konuklarımızla Jurassic Land sizleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyoruz. Burada yine bir başka müze olan Sealife Akvaryum’u (ex. Turkuazoo Dev Akvaryum) ziyaret edebiliriz. Alışveriş Merkezi’nde geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrasında tekrar otobüsümüze geçiyor ve İstanbul’a veda ediyoruz. Yine Yalova üzerinden gerekli molalar ile İzmir’e ulaşıyor ve bir dahaki  ACENTAMIZ organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.**Programımız İstanbul’daki müze ve sarayların tatil günleri planlanarak yazılmış olup, olası değişiklikler tur rehberi tarafından programda değişiklik yapılarak düzenlenecektir. Lütfen turdan 1 gün önce acentamızdan program sirküsü hakkında bilgi alınız.

ÜCRET:429.00 TRY

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 2 Gece Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otelde Alınan Açık Büfe Sabah Kahvaltıları (2)
 • Otelde Alınan Akşam Yemekleri (2)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Feribot ile Geçiş Ücretleri
 • Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
 • İkramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • İlk gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı ve Molalar
 • Otelde Alınan İçecekler
 • Pierre Loti Teleferik
 • Boğaz’da Tekne Turu

 

TUR HAREKET DETAYLARI

 

Tur Hareket Tarihleri:
16 Temmuz

 

Tura Katılım Noktaları:
 • ACENTA (21:00:00)
 • BORNOVA EGE KAMPÜS (22:30:00)
 • BOSTANLI İSKELE (21:20:00)
 • KSK ANIT (21:30:00)
 • KSK YUNUSLAR (21:25:00)
 • LOZAN (21:45:00)
 • MAVİŞEHİR (21:15:00)
 • ÜÇYOL (22:00:00)
Reklamlar