İZMİR ÇIKIŞLI UÇAKLA KARADENİZ TURU

BATUM 5*SHERATON KONAKLAMALI

KARADENİZ & YAYLALAR

Artvin, Erzurum, Tortum

AYDER & UZUNGÖL YAYLALARI’NDA KONAKLAMALI

SunExpress ile Trabzon Gidiş Erzurum Dönüş. Gün Kaybı Yok!

Her Cuma Hareketli

Trabzon, Maçka, Sümela Manastarı, Akçaabat, Uzungöl Yaylası, Uzungöl Üst Yaylalar, Lustra Karaster, Rize, Ardeşen, Çamlıhemşin, Fırtına ve Köyleri, Şenyuva Köprüsü, Mollaveyis Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Bulut Şelalesi, Ortan Köyü, Gelin Tülü Şelalesi, Ayder Yaylası, Arhavi, Kemalpaşa, Sarp, Batum, Hopa, Karagöl, Artvin, Tortum Şelalesi, Erzurum

Erken Rezervasyon’da Son Kontenjanlar / Oda başı 200 TL İndirim
Erken Rezervasyon kısıtlı sayıda koltuk için geçerlidir.

Tur Programı

 

1. Gün: (Cuma) : İzmir, Trabzon, Maçka, Sümela Manastarı, Akçaabat, Uzungöl Yaylası
Sabah Saat: 04.55’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde hazır bir şekilde check in ve bagaj işlemleri için SunExpress kontuarına gidiyoruz. Tc Kimliklerimiz ile birlikte işlemlerimizi gerçekleştirerek, uçağa geçiyoruz. SunExpress Hava Yollarına ait XQ9170 sefer sayılı uçağı ile Saat: 05.55’de Trabzon’a uçuyoruz. Yaklaşık olarak 2 saat süren yolculuk sonrası havalimanında iniyor, bizi bekleyen rehberimiz ile buluşuyoruz. Doğu Karadeniz’in en büyük illerinden birisi olan Trabzon’da ilk olarak alacağımız sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında, Maçka yoluyla Sümela Manastırı’na gidiyoruz. 1150 metre yükseklikte Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan, halk arasında Meryem Ana Manastırı olarak ta bilinen bu önemli eseri geziyoruz. Daha sonra Öğle yemeğimizde Akçaabat’ın meşhur köftesini yedikten sonra, Trabzon Merkez’deki gezimize başlıyoruz. İlk olarak şehri tepeden gören Soğuksu semtine çıkıp, Atatürk Köşkü‘nü geziyoruz. Trabzon’a özgü gümüş işleme sanatı örneği olan “Kazaziye” alış verişi için serbest zaman alıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik turun ardından Uzungöl yaylasına hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bir çay fabrikasını ziyaret ediyor, burada çayın soframıza kadar gelen yolculuğuna tanık olurken bir yandan çaylarımızı yudumluyoruz. Bıçağı ile ünlü Sürmene’de bıçak almak isteyenler için vereceğimiz kısa molanın ardından;  Of, Çaykara yolu ile 1090 m. yükseklikte etrafı tamamen çam ormanlarıyla kaplı vadinin tam ortasında bulunan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl’deki otelimizde.

 

2. Gün: (Cumartesi) : Uzungöl Üst Yaylalar, Lustra Karaster, Rize, Ardeşen, Çamlıhemşin, Fırtına ve Köyleri, Şenyuva Köprüsü, Mollaveyis Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Bulut Şelalesi, Ortan Köyü, Gelin Tülü Şelalesi, Ayder Yaylası
Sabah kahvaltısını yayla tesisinde aldıktan sonra, (EKSTRA) bizi bekleyen minibüslerimizle üst yaylalar gezimize başlıyoruz. Derin vadileri, bulut denizlerini ve Uzungölü tepeden seyredeceğimiz gezimizde Lustra ve Karaster yaylalarının etkileyici manzaralarına tanıklık ediyoruz. Tekrar Uzungöl’e iniyoruz ve otobüsümüze biniyoruz. Ardından GÜNDOĞDU’ya doğru yola çıkıyoruz. Ünlü RİZE BEZİ alışverişi için alacağımız serbest zamanın ardından Ardeşen, Hemşin, Hala, Polovit, Elevit ve Tunca dereleri ile beslenen ünlü FIRTINA VADİSİ’ne gidiyoruz. Ardından dileyen konuklarımızla minibüslerle (EKSTRA) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin yapıldığı köye gidiyoruz. Ardından yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ)‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Sonrasında Karadeniz ev yaşamını bizlere her haliyle hissettirecek MOLLAVEYİS KÖYÜ’nde Konakta çay molası veriyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ’ni ardından da ÇAT VADİSİ’ndeki BULUT ŞELALESİ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Evleriyle ünlü YOLKIYI KÖYÜ’nü görüp, konakların görüntülerini fotoğrafladıktan sonra bölgenin sıradışı köyü ORTAN KÖYÜ’ne gidiyoruz. Köyün girişinden itibaren bizleri gülümseten ve şaşırtan tabelalarından, Karadeniz insanın zekasına, orijinal SERENDER (nayla) lerinden KARAYEMİŞ’lerine kadar bu küçük köyü keyifle ziyaret ediyor, vadiyi ve uzaktan görünen diğer köyleri izliyoruz. Daha sonra Çamlıhemşin üzerinden Hala Deresi’ni takip ederek, 1350 Mt. Yükseklikteki Ayder Yaylası‘na çıkıp, Gelin Tülü Şelalesi’ni görüntülüyor ve ardından yapacağımız kısa yürüyüşün sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Yaylası’ndaki otelimizde.

 

3. Gün: (Pazar) : Arhavi, Kemalpaşa, Sarp, Batum
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, kısa bir yolculuk yaparak Arhavi’ye ulaşıyoruz. (EKSTRA) Bizleri bekleyen minibülerimizle ülkemizin el değmemiş cennetlerinden Kamilet Vadisi’ne gidiyoruz. İsminin ilk bulunduğunda çevre köylerin başkalarına mesaj vermek için Mençuna (hisselidir) dedikleri; Doğu Karadeniz’in en güzel şelalelerinden olan Mençuna Şelalesi’ne gidiyoruz. Büyüleyici güzelliğine şahitlik ediyor ve Çifte Köprüler’de bir anı fotoğrafı çektiriyoruz. Daha sonra HOPA üzerinden Karadeniz sahil şeridini takip ederek SARP’a doğru yol alıyoruz. SARP sınır kapısında Son Türk evini ve Gürcistan evlerini görüyoruz. Kapıdaki geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan’a giriş yapıyoruz. İlk durağımız olan evli çiftlere de şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ’nde kısa bir fotoğraf molası aldıktan sonra panoramik olarak GONIO SAHİLLERİ’ni, Ülkemiz topraklarında doğan ÇORUH NEHRİ’ni ve GÖNYE KALESİ’ni görerek BATUMA ulaşıyoruz. KATEDRAL’de vereceğimiz  fotoğraf molası sonrasında zengin bitki çeşitliliğine sahip Botanik Parkı’na kadar panoramik tur yaparak şehrin en uç noktasına ulaşıyoruz. Botanik parktaki bu zevkli gezimizin ardından tekrar şehre dönüyor ve şehrin meydanlarını bu kez yürüyerek dolaşmaya başlıyoruz. TİYATRO MEYDANI, MEDEA ANITI’nı geziyor, ALTIN POST’un heykelinde klasik Batum Hatıra Fotoğrafı çektiriyoruz. Buradan sonra Batum’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini (ekstra) Türk Mahallesi’nde aldıktan sonra ŞEHİR PARKI’ ndaki müzik ve ışığın eşliğinde suyun dansını izliyor, sahile doğru yürüyüş yapıyor, bambu ağaçlarını görüyor, şehrin heyecanına ve hareketliliğine bizler de eşlik ediyoruz. Olağanüstü keyif alacağınız bu güzel BATUM AKŞAMI’ ndan sonra otelimize dönüyor ve konaklıyoruz.

 

4. Gün: (Pazartesi) : Hopa, Karagöl, Artvin, Tortum Şelalesi, Erzurum, İzmir
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, tekrar Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri kıyısındaki şirin yerleşim yerlerinden birisi olan BORÇKA’ya hareket ediyoruz. Keyifli süren yolculuk sonrası, BORÇKA’ya varıyoruz. (EKSTRA) Burada bizi bekleyen minibüslerle bir yeryüzü cenneti olan KARAGÖL’e çıkıyoruz. Bu doğa harikası göl kenarında yürüyüşler yaparak, doğayı ve manzarayı fotoğraflıyoruz. Kartpostal tadındaki manzarayı ardımızda bıraktıktan sonra, BORÇKA’ya iniyor ve ARTVİN’e hareket ediyoruz. Artvin’de alacağımız serbest zaman ve yemek molasının ardından, yolumuz üzerindeki muhteşem manzarası ile ünlü TORTUM ŞELALESİ’nde mola veriyoruz. Burada geçirilen keyifli dakikalar sonrası, TORTUM üzerinden yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yılın en çok güneş gören ili olmasına rağmen, en hissedilir soğukları yaşayan ERZURUM‘a hareket ediyoruz. Doğunun başkenti olarak bilinen bu şehirde; Çifte Minareli Medrese, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi gezilerimizin ardından Oltu Taşı alış verişi için Taşhan (Rüstempaşa Kervansarayi) ‘na gidiyoruz. Akşam yemeğinde meşhur cağ kebabını yedikten sonra ERZURUM HAVALANI‘na geçiyoruz. Gerekli bagaj ve check-in işlemlerinin ardından SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait XQ9395 sefer sayılı Saat: 22.40 uçağı ile İZMİR’e uçuyoruz. 2,5 Saat’e yakın süren uçak yolculuğunun ardından İZMİR’e varıyoruz. Bir başka GENÇAYSTAR organizasyonunda tekrar sizleri ağırlamak dileği ile vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • 3 Gece Oteller’de ve Yayla Tesislerinde Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (3), Akşam Yemekleri (2)
  + Batum Turu’nun olduğu gün otelde akşam yemeği yoktur.
 • Oteller ’de ve Yaylalarda Yöresel Eğlenceler
 • SunExpress Hava Yolları ile Trabzon Gidiş, Erzurum Dönüş Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
 • Gürcistan, Batum Turu
 • Gençaystar Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Gençaystar Güvencesi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • İlk Gün Alınan Sabah Kahvaltısı Molası
 • Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Batum Turu’nun Olduğu Gün Akşam Yemeği
 • Müze, Örenyeri, Millipark Girişleri+Minibüs Ücretleri+Müzekart Paketi: 150,00 TL İndirimli: 110,00 TL
 • Seyahat Sağlık Sigortası, İptal Güvence Paketi: 20,00 TL
  (65-80 Yaş Arası 40,00 TL Öder)
 • Ayder Üst Yayla Turu: 35,00 TL / Borçka Karagöl Turu: 35,00 TL
 • Lustra Karaster Turu: 30,00 TL / Mençuna Şelalesi Turu: 30,00 TL
  +4 Ekstra Turunu Ofiste Alınırsa Toplam İndirimli 100,00 TL’dir.
 • Yurtdışı Çıkış Fonu+Hizmet Bedeli: 15 TL + 1 TL

 

TUR HAREKET DETAYLARI

 

Tur Hareket Tarihleri:
31 Temmuz • 07, 14, 21, 28 Ağustos • 04 Eylül

 

Tura Katılım Noktaları:
 • İZMİR HAVA ALANI (04:55:00)
Reklamlar