İZMİR ÇIKIŞLI ORTA AVRUPA ALMANYA, AVUSTURYA, MACARİSTAN, ÇEK CUMHURİYETİ, SLOVAKYA TURU

ORTA AVRUPA

5 Ülke 7 Şehir

ALMANYA, AVUSTURYA, MACARİSTAN, ÇEK CUMHURİYETİ, SLOVAKYA

Berlin, Dresden, Prag, Viyana, Budapeşte, Bratislava, Cesky Krumlov

SunExpress Hava Yolları ile Aktarmasız Direkt Berlin Gidiş, Viyana Dönüş

Tamamı 4* Oteller’de konaklama ayrıcalığı ile…

Erken Rezervasyon’da Oda başı 400 Eur. İndirim,
Ekstra turlarda 150 Eur. Net indirim.
Sadece kısıtlı sayıda kontenjan için geçerlidir.

Süper fiyat 399 Eur.’dan itibaren…

1.Tur: 17-23 Mayıs 2.Tur: 20-26 Eylül (Kurban Bayramı) 6 Gece 7 Gün

Yeni Tarihler: 24-30 Mayıs / 14-20 Haziran / 02-08 Ağustos

2016 Sömestre Tatili: 31 Ocak – 06 Şubat 2016

Tur Programı

 

1. Gün: İzmir, Berlin
Sabah Saat: 09.40’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Dış hatlar terminali Gençaystar Travel kontuarında buluşuyoruz. Gerekli bagaj ve check in işlemleri sonrasında, SunExpress Hava Yolları’na ait XQ946 sefer sayılı uçağı ile 11.40’da Berlin’e uçuyoruz. Berlin yerel saati ile 13.50’de uçağımızdan iniyor, gümrük işlemleri sonrasında bizi bekleyen rehberimiz ile birlikte araca yerleşiyoruz. Almanya’nın en büyük kenti ve başkenti olan Berlin’de turumuza başlıyoruz. Öncelikle dileyen konuklarımız ile Berlin’deki Müzeler Adası’nda bulunan beş müzeden birisi olan Bergama Müzesi’ni geziyoruz. Berlin turunda göreceğimiz yerler arasında; Kurfürstendamm, Reichstag, Tiergarten, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu ve Doğu Berlin’de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg bulunmaktadır. Geceleme Berlin’deki otelimizde.

 

2. Gün: Berlin, (Dresden), Prag
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Almanya’nın Dresden kenti. (ekstra tur1) Elbe kıyısındaki, kuzeyin Floransası denilen, Almanya’nın Saksonkarya eyaletinin merkezi Dresden’i geziyoruz. Zwinger’in Barok Bahçeleri, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı, Frauenkirche ile Goethe’nin Avrupa’nın balkonu dediği terası görüp, Dresden şehir turumuzu tamamlıyoruz. Yol güzergâhında onlarca manzara eşliğinde Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a ulaşıyoruz. Prag şehir turumuz sırasında; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali,  Charles köprüsü, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme Prag otelimizde. (eğlence aktivitesi1) Dileyen konuklarımız ile birlikte şehir turumuzu pekiştirmek adına planlanmış akşam açık büfe yemekli Vltava Tekne Turu.

 

3. Gün: Prag, (Karlovy Vary)
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, dileyen misafirlerimiz ile (ekstra tur2) tam gün yemekli Karlovy Vary turu. (eğlence aktivitesi2) Akşam için dileyen konuklarımız ile birlikte müzikli, eğlenceli, yemekli Ortaçağ Gecesi programı. Geceleme Prag’daki otelimizde.

 

4. Gün: Prag, (Cesky Krumlov Kasabası), Viyana
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Prag’da geçirdiğimiz keyifli 2 gün sonrasında Avusturya’nın başkenti, 9 eyaletten yüzölçümü olarak en küçüğü fakat nüfus olarak en büyük şehirlerinden birisi olan Viyana’ya doğru yol alıyoruz. (ekstra tur3) Kolay kolay unutamayacağınız Cesky Krumlov Kasabası turuna çıkıyoruz. Gizli kalmış 12 yy kasabasında sizleri geçmişe yolculuk bekliyor. Turumuz sonrası Avusturya’nın sınırını geçerek, Viyana’ya varıyoruz. Viyana şehir turumuz esnasında; Birleşmiş Milletler Binaları, Franz Kilisesi, Prater, Hundertwasser binasinın ardından şehrin merkezi Ring çevresinde; Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi, Parlemento Binasi, Belediye Sarayı, Viyana Üniversitesi, Burg Tiyatrosu, Votif Kilisesi ve Belvedere Sarayı’nı görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz ve dileyen konuklarımız ile birlikte (eğlence aktivitesi3) Grizing Meyhaneleri Turu programına katılıyoruz. Geceleme Viyana’daki otelimizde.

 

5. Gün: (Bratislava), Budapeşte
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, (ekstra tur4) Bratislava Turu için Slovakya’ya hareket ediyoruz. Bratislava’ya varışımızın ardından programımıza şehir turu ile başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında  Hviezdoszlav Meydanı, Aziz Martin Kilisesi, Belediye Sarayı, Milli Tiyatro Binasi görülecek yerler arasında. Bratislava turumuzu tamamladıktan sonra, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Budapeşte’ye varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler; Kahramanlar Meydanı, Szecseni Kaplıcası, Vajdahunyad Kalesi, Andrassyi Caddesi, Opera Binası, Eski Bale Okulu ve Aziz Istvan Bazalikasi bulunmaktadır. Zincirli Köprü ve Parlemento Binası’nı da gördükten sonra Buda tarafına geçiyoruz. UNESCO’nun koruması altında  dünya mirasi listesinde bulunan Budin Kalesini, Balikcilar Burcunu ve Matyas Kilisesini görüyoruz. Son olarak Budapeste’nin en güzel manzarasina sahip Gellert Tepesi’ne çıkıyoruz. Ardından otele yerleşiyoruz. (eğlence aktivitesi3) Dileyen konuklarımız ile Macaristan denilince akla gelen müziği ve şarabı ile ünlü müzikli, yemekli Çigan Gecesi Eğlence Programı’na katılıyoruz.

 

6. Gün: Budapeşte, (Estergon, Visegrad, Szentendre)
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, (ekstra tur5) dileyen misafirlerimiz ile birlikte tam gün yemekli olarak gerçekleşen Estergon Visegrad Szentendre Turu. Sonrasında tekrar geri dönüyoruz ve (eğlence aktivitesi4) akşam dileyen konuklarımız ile birlikte Tuna Nehri Turu. Budapeşte Tekne Turu’nu gerçekleştirip, hatıralarımıza unutulmayacak bir tur kazıyoruz. Geceleme Budapeşte’deki otelimizde.

 

7. Gün: Budapeşte, Viyana, İzmir
Sabah kahvaltımızı otelimize aldıktan sonra, dileyen konuklarımız ile birlikte (ekstra tur6) Viyana Ormanları ve Alışveriş Outlet Turuna çıkıyoruz. Viyana’nın yaklaşık olarak 25 km. güneyinde bulunan bölgeye geçiyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra Viyana’ya geri dönüyoruz. Viyana Havalimanı’na geçiyoruz ve check in bagaj işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. SunExpress Hava Yolları’na ait XQ981 sefer sayılı uçağı ile saat: 21.50’de İzmir’e uçuyoruz. Orta çağ anılarıyla dolu bir turu tamamlıyor bir başka Gençaystar organizasyonunda tekrar sizleri seyahat ettirmeyi diliyor, vedalaşıyoruz.

* Bu program GENÇAYSTAR TRAVEL organizasyonudur.

 

 •  Berlin: 4* Holiday Inn Berlin City- East & Grand City Hotel Berlin East v.b.
 •  Prag:  4* Palaza  Hotel Alta v.b.
 •  Viyana: 4* Kavalier Private Hotels v.b.
 •  Budapeşte: 4* Best Western Grand Hungaria Hotel v.b.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • SunExpresss Hava Yolları ile Aktarmasız Direkt Berlin Gidiş Viyana Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Uçuş ve Liman Vergileri
 • Berlin ve Viyana Havalimanı Otel Transferleri
 • Prag, Viyana, Budapeşte, Berlin Panoromik Şehir Turları
 • Oteller’de 6 Gece Oda Kahvaltı Bazında Konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları (6)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası Paketi

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Esktra Verilen Akşam Yemeği Molaları
 • Ekstra Geziler ve Eğlence Tur Programları
 • Schengen Vizesi ve Hizmet Bedeli: 120 Eur.
  (Yeşil Pasaport sahiplerine vize uygulaması yoktur.)
 • Seyahat İptal, Devir, Güvence Paketi: 15 Eur.
  (65 – 80 Yaş 30 Eur olarak hesaplanır.)
 • Yurtdışı Çıkış Fonu: 15 TL (Bankaya yatırılmalıdır.)

 

TUR HAREKET DETAYLARI

 

Tur Hareket Tarihleri:
20 Eylül • 31 Ocak

 

Tura Katılım Noktaları:
 • İZMİR HAVA ALANI (09:40:00)

 

Reklamlar