İZMİR ÇIKIŞLI BÜYÜK AVRUPA TURU

Tur Programı

Tur BaşlangıcTarihi : Ulaşım Tipi : Otobüs
Tur Bitiş Tarihi :   Konaklama : Oda Kahvaltı
 1. GÜN :   KAVALA
  Saat 07:00‘de İzmir‘den belirlenen noktadan konuklarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Çanakkale, Keşan üzerinden, yolda vereceğimiz uygun molaların ardından İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, akşam saatlerinde Kavala’ ya varıyoruz . Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle akşam Kavala limanında akşam yemeği alabilirler.
  Geceleme  Kavala’da otelimizde.
  2.GÜN :  SELANİK   
  Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından turumuzda, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve heykeli,İbrahim Paşa Camii,Liman ,su kemerleri görüp, Selanik’e hareket ediyoruz.. Selanik gezimize ulu önder Atatürk’ ün evini ziyaret ederek başlıyoruz. Panoromik şehir turumuzda; Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Hamza Bey Camii, E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonya, Aristoteles, meydanları görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele yerleşme. Akşam serbest zaman ( akşam dileyen misafirlerimizle birlikte sirtaki gecesine katılıyoruz. )
  Geceleme Selanik otelimizde.
  3.GÜN :  ÜSKÜP
  Sabah kahvaltısının ardından Üsküp’ e doğru hareket ediyoruz. Üsküp şehir turumuzda taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk çarşısı, Vardar nehri, kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk Mahallesi , Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, Büyük İskender heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Üsküp turumuzu ardından Viyana ya haraket ediyoruz.
  Geceleme otobüs – yol
  4.GÜN :  VİYANA   
  Sabah saatlerinde , geçmiş mirasını büyük bir gururla taşıyan ve koruyan , müziğin ve sanatın dünyadaki başkenti olarak adlandırılan Viyana’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından gerçekleştireceğimiz Viyana turunda; sanat müzesi, opera binası, antik müzeler, Hofburg Sarayı, parlamento binası, belediye sarayı, Burg Tiyatrosu, üniversite, VotivKilisesi, ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi devamında akşam serbest zaman . ( dileyen misafirlerimiz akşam yemeğine, dileyen misafirlerimiz, klasik müzik konserine katılabilirler ).
  Geceleme Viyana otelimizde.
  5.GÜN :  MÜNİH   
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Münih’ e doğru yola çıkıyoruz. Münih’e varışımızın ardından yapacağımız periyodik şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Marienplatz,NewTawnHall, Viktualienmarkt, BavarianState Opera, Mrauenkirche, Münih Olimpiyat Stadın’ı görüyoruz. Turumuz sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.
  Geceleme Münih otelimizde.
  6.GÜN : PARİS  
  Sabah kahvaltısının ardından Paris’e hareket ediyoruz. Paris gezimizde ilk gün Montmarte Tepesi’ndeki ( ressamlar tepesi ) SacreCoeur Kilisesi’ni ve çevresindeki ünlü meydan ve sokakları geziyoruz
  Geceleme Paris otelimizde
  7.GÜN :  PARİS   
  Sabah kahvaltısının ardından Panoramik Paris gezisinde Paris’in gözdesi Eyfel Kulesi, Notre Dame Katedrali, ünlü Champs-Elysées Caddesi, Arc de Triumph (zafer paktı ) Aleksandr Köprüsü,  Louvre Müzesi, Opera Garnier, Vendome, Concorde, Chatelet  meydanları, göreceğimiz yerler arasındadır.
  Geceleme Paris otelimizde.
  8.GÜN :  PARİS  
  Sabah kahvaltının ardından . Arzu eden misafirlerimizle birlikte tam gün Disneyland turu yapıyoruz.Dileyen misafirlerimiz için tam gün Paris’ te serbest zaman.
  Geceleme Paris otelimizde.
  9.GÜN : BRÜKSEL 
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Brüksel’e doğru yola çıkıyoruz.   Öğle saatlerinde varacağımız Brüksel’de , şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında Kraliyet Sarayı, çin ve japon evleri, Grand place, borsa binası, Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasında.
  Geceleme Brüksel otelimizde.
  10.GÜN : AMSTERDAM
  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra 3.5 saatlik bir yolculuktan sonra dünyanın en çok ziyaret edilen 5. Şehri olan kanallarıyla dünyaca ünlü ve aynı zamanda bir tolerans ve çeşitlilik şehri olan Amsterdam’ a ulaşıyoruz . Panoramik şehir turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet sarayı, çiçek pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Amsterdam turumuzu tamamlayıp Prag a hareket ediyoruz.
  Geceleme otobüste – yol.
  11.GÜN : PRAG   
  Otelimize yerleşmenin ardından Prag şehir turumuzda ; Kraliyet Sarayı, St. Vitus Katedrali, Loretta, Charles Köprüsü, eski  şehir meydanı ve Vaslavske Bulvarı göreceğimiz yerler arasındadır.. Akşam serbest zaman (akşam dileyen misafirlerimize Vltava Nehri’nde müzikli tekne turunda  Prag’ın muhteşem gece manzarasını açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz).
  Geceleme Prag otelimizde.
  12.GÜN : BRATİSLAVA – BUDAPEŞTE
  Sabah kahvaltısının ardından, Parlamentosu, devlet binaları, üniversiteleri, müzeleri ve tiyatroları ile Slovakya’nın siyasi ekonomik ve kültürel merkezi Bratislava ya hareket ediyoruz .Bratislava Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınırdır. (Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır.) Bratislava da eski şehri gezip,Budapeşte ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Budapeşte’ye varışımızdan ardından otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman ( dileyen misafirlerimizle . Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı Tuna Nehri turuna katılarak Budapeşte’ nin eşsiz gece manzarasını izliyoruz)
  Geceleme Budapeşte otelimizde
  13.GÜN :  BELGRAD
  Yol  Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte şehir turumuzda Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, opera, parlamento, Zincirli Köprü, Gülbaba Türbesi, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü görülecek yerler arasında.Tur bitiminde öğleden sonra  Belgrad a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde ulaşacağımız Belgrad  şehir  turumuzda  Yeni Belgrad, Tito’nun Mozolesi, Yeni Adalet Sarayı, Federal Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan’ı  Şehit Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Cami ve Meryem Ana Gül Kilisesini  Sava Katedrali’ görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde akşam geç saatlerde Sofya  hareket ediyoruz.
  Geceleme otobüs – yol
  14.GÜN : SOFYA 
  Sabah saatlerinde Sofya ya varış ve panaromik şehir turu ; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, AleksanderNevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasindadir. Şehir turu sonrası serbest zaman . Dileyenler misafirlerimiz o Bulgar akşam  tavernasında gönlünce eğlenebilirler.
  Geceleme Sofya otelimizde
  15.GÜN :  KAPIKULE – İZMİR
  Sabah kahvaltısının ardından Kapıkule ye  doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemlerimizin ardından Çanakkale yolu ile akşam saatlerde İzmir’de oluyoruz.

 

Ücrete Dahil Olanlar Ücrete Dahil Olmayanlar
 *Lüx tur otobüsleri ile ulaşım *15 TL yurt dışı çıkışı fonu
 *Türkçe rehberlik hizmetleri *Öğle ve Akşam yemekleri
 *11 Gece 3 ve 4* otellerde sabah kahvaltılı konaklama *Kişisel harcamalar
 *Otellerde alınan sabah kahvaltıları *120 € Vize ücreti ve hizmet bedeli ( Yeşil Pasaportlara Vize Yoktur )
*20 € Seyehat Sigortası

 

YEŞİL PASAPORTLARA VİZE ÜCRETİ YOKTUR 

 KREDİ KARTINA 12 AY TAKSİT İMKANI