Tur Programı

Ege’nin Soylu Hanım’ı;

MiDiLLi

 

4* HELIOTROPE HOTEL

KONAKLAMA FARKIYLA… 

İZMİR’DEN TRANSFER, TÜM TURLAR, AKŞAM YEMEĞİ

TAVERNA EĞLENCESİ DÂHİL

EKSTRA  TUR YOK!!! SADECE 199 €

1.GÜN: Ayvalık – Midilli*Şehir Merkezi Turu- Agiassos

Saat 09.00’da Ayvalık gümrüğe varıyoruz. Pasaport, gümrük ve check in işlemleri sonrasında, Saat 10:00da kalkan Feribotla Midilli’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat süren deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanı’na varıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz esnasında; Ermou Caddesi, Agios Therapontas Kilisesi, Osmanlı dönemi kamu binaları, cami, hamam ve sivil mimari örneklerini görüyoruz.Kısa bir serbest zaman sonrasında otobüsümüze biniyor ve öğlen yemeğimiz için mola verip gezimize devam ediyoruz.Büyük çam ağaçlarından oluşan ormanlar arasında kurulu, zengin flora ve faunası olan mükemmel mimariye sahip,geleneksel bir köy  Agiasos’u geziyoruz. Meydanda ağaçların serinliğinde nefis kahvemizi içip, Midilli’nin yerel peyniri zeytinyağında beklemiş Ladotiri alışverişimizi yapıyoruz. Otelimize dönüp odalarımıza yerleştikten sonra dinleniyoruz ve akşam Tavernaya gitmek için hazırlanıyoruz. Yunan müziğiyle eğlenip yunan mutfağını tanıyıp, doyasıya eğleniyoruz. Bu güzel gecenin ardından otelimize dönüyoruz.

2.GÜN: MANTAMADOS-PETRA-MOLYVOS 

Sabah kahvaltımızdan sonra ilk durağımız, koruyucu azizi Taksiarhis Manastırı ile ünlü adadaki önemli ibadethanedelerden biri olan Mantamados. Hayvancılığın yaygın olduğu beldede çok kaliteli peynir ve yoğurt üretiminin olduğu bölgede, lezzetli lokmalarından tadıp, kahvelerimizi yudumlayarak turumuza devam ediyoruz. Adanın güzel yerleşimi PETRA’yı, ziyaret ediyor ve ardından MOLYVOS’a gidiyoruz. Dik bir yamaca kurulu olan rengârenk evleri, görkemli ortaçağ kalesi, göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki sularıyla Molyvos’u görüyoruz. Kuzey bölgesi turumuzun ardından otele dönüyoruz ve rehberimizin belirttiği yerde akşam yemeğimizi(fix menü) alıyoruz. Yemekten sonra merkeze gidip kafe barlarda eğlenebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN: Perama-Plomari

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Perama ve Plomari’ye gidiyoruz. Perama’da denize girmek için mola veriyoruz. Sonrasında balıkçı köyleri ve sanayi tipi evlerin mimarisiyle, kaliteli tavernaların uzandığı Gera Körfezi batı sahili boyunca uzanan denizci Plomari 1843’ten sonra bugünkü Megalohori veya Palio Plomari’yi  tahrip eden üç büyük yangından sonra oluşmaya başlamış olan Plomari’yi geziyoruz. Yerleşimin evleri tepeye tutunmuş gibi görünüme sahip olup Lesvos geleneğine göre güzel renklerle boyanmış büyük pencere ve balkonlara sahiptir. Keyifli gezimizin ardından Midilli’de imal edilen dünyaca ünlü BARBAYANNI Ouzo Üretim Fabrikası’na gidip yapım aşamalarını görüyoruz. Ouzo alışverişimizi burada yapabiliriz. Adadaki son turumuzdan sonra limana geri dönüyor ve dönüş yolculuğumuz için işlemlerimizi yapıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • İzmir-Ayvalık-İzmir Ulaşım
 • 2 Gece Otelde Konaklama+Kahvaltı
 • Taverna’da Akşam Yemeği(Fix Menü)
 • 1 Akşam Yemeği (Fix Menü)
 • Ayvalık-Midilli-Ayvalık Feribot Ulaşım
 • Otel-Liman/Liman-Otel Transferler
 • İlk Gün Şehir Turu
 • 1.Gün: Agiassos Turu
 • 2.Gün: Perama-Plomari Turu
 • 3.Gün: Mantamados-Petra-Molyvos Turu
 • Seyahat Sigortası

Oteller Hakkında Bilgi

Fiyat Tablosu ve Taksit Seçenekleri

4* HELIOTROPE HOTEL

NAKİT

K.K. TEK SLİP

4 TAKSİT

6 TAKSİT

10 TAKSİT

2 KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI

199 Eur.

212 Eur.

219 Eur.

224 Eur.

236 Eur.

TEK KİŞİLİK ODA

269 Eur.

286 Eur.

296 Eur.

302 Eur.

318 Eur.

ÇOÇUK (7-12 YAŞ)

169 Eur.

180 Eur.

186 Eur.

190 Eur.

200 Eur.

KOLTUK (0-6 YAŞ İÇİN)

15 Eur.